Včelárenie nie je o mede

Včelárenie je pre nás nástroj, cez ktorý spoznávame prírodu. Včielky sú dokonalým príkladom toho, ako je príroda navzájom prepojená. Keď je ekosystém vyrovnaný včielky prosperujú, vytvárajú silné rodiny – včelstvá. Živé včely si vytvárajú zásoby v podobe medu, opeľujú rastliny až v okruhu 40km od úľa.
Ich prínos pre prírodu však nekončí. Včielky sú krmivom pre vtáky a iný hmyz, ktorý môže vďaka nim prosperovať. Včielka, ktorá umrie prirodzene sa rozloží na lúke, čím obohatí pôdu o živiny.

Včelárenie teda nie je len starostlivosť o včely samotné. Poslanie včelára je starostlivosť o prírodu. Vytváranie tak potrebnej bio diverzity, ktorú my ľudia často krát nevedomky ničíme. Úlohou včelára je pomôcť prírode rozkvitať vo všetkých formách života. Odmenou za túto starostlivosť je sladký med. Koncentrát obrovskej energie, obohatený o enzýmy, minerály a vitamíny.

Rodinná tradícia

Naša rodina včelári už 4 generácie. Prvé zmienky o včelárení sa v našej rodine datujú v roku 1878 v oblasti Kremnických vrchov. Včelárenie vtedy zásobilo medom celú našu rodinu a prebytky sa vymenili za vajíčka a mlieko od susedov. Každá generácia priniesla do včelárenia niečo nové. Ten najnovší prínos pre včelárenie je Lykke.

Spojili sme umenie rodinného včelárenia s čerstvo vylisovaným ovocím a zeleninou. Priniesli sme na trh produkt, ktorý nie je tepelne upravovaný, všetky enzýmy, minerály a vitamíny sú v tej najprirodzenejšej podobe. Predaj nápojov lykke nám umožňuje každoročne rozširovať  včelstvá, podporovať slovenských lokálnych včelárov a vytvárať tak silnú a zdravú sieť včelstiev po celom Slovensku.

Môžete nás podporiť objednaním Lykke

Lykke 540ml v sklenenej flaši

Denná dávka vitamínov a minerálov v tej najprirodzenejšej podobe. Za studená lisovaný zázvorový nápoj vyrábame z kvalitného zázvoru a čerstvých citrónov. Med z vlastnej včelej farmy v Turci dopĺňa ostrú chuť zázvoru a kyslého citróna. Spolu tak vytvárajú nie len chutný ale aj funkčný nápoj.

16€

✔ Na Sklade

Pri kúpe dvoch a viac fliaš je doprava zadarmo.

Slovenský produkt

Med z vlastnej včelej farmy

Odšťavované studeným lisom